Her çok katlı pazarlamada (MLM) olduğu gibi Kyani’yle para kazanmaya başlamadan önce de aşılacak engeller ve yapılması gereken satışlar vardır. Ancak diğer MLM’lerin aksine Kyani, mevcut en iyi ödeme planına sahip olmaktan gurur duyar. Bu beyanı test etmek için bolca araştırma ve inceleme yürüttük. Size uygun olup olmadığına karar verebilmek ve Kyani ödeme planının tam olarak nasıl işlediğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Plana Genel Bakış

MLM’de para kazanma yönteminin kısa ve öz açıklaması şu şekildedir:

 1. Ürün Satın
 2. Başkalarının Ürün Satmasını Sağlayın

Kyani’nin temel formülü de böyledir. Ancak düzenli satış yapan ve başkalarını satışa başlatanlara bazı “bonuslar” vardır. Maaş artışı, takım bonusları ve hatta otomobil ödeme programı sunan farklı seviyelere ulaşabilirsiniz.

Kyani Seviyeleri

Kyani’de satış yapmaya başladığınızda Qualified Distribütör olarak işe başlarsınız. Sonrasında işletmenizi büyütmeye devam ettikçe seviyeniz de şu şekilde yükselir:

 • Garnet 
 • Jade 
 • Pearl 
 • Sapphire
 • Ruby 
 • Emerald 
 • Diamond
 • Blue Diamond
 • Green Diamond
 • Purple Diamond
 • Red Diamond
 • Double Red Diamond
 • Black Diamond
 • Double Black Diamond 

CV ve QV

Farklı ürünlerin hem parasal anlamda hem de bonuslar açısından farklı değerleri vardır. MLM’e katılırsanız CV ve QV bilmeniz gereken iki terimdir. CV komisyon kazanılabilir hacim anlamındadır. Kazanabileceğiniz bonusların hesaplanmasında kullanılır. QV ise yeterlilik hacmi anlamına gelir. Distribütör sayılmak için dahi düzenli olarak QV kazanmanız gerekir. Ayda en az 100QV’niz olmalıdır. Ancak ne kadar çok QV kazanırsanız seviyeniz o derecede yükselir ve daha fazla para kazanırsınız. CV kazandıkça ise daha fazla bonus alırsınız. Distribütör olarak giriş yaptığınızda her Kyani ürününde CV ve QV değerini gösteren bir etiket görebilirsiniz.

Satılan Ürünlerden Elde Edilen Kâr

Distribütör olarak ürünleri toptan satış fiyatı üzerinden alırsınız. Böylece müşteriye normal fiyatından bir ürün sattığınızda, kâr size kalır. Kyani’nin en çok satan ürünü, Triangle of Health’i (1 aylık) örnek olarak kullanalım. Normal bir müşteri 450 TL ödeyecektir. Distribütörler içinse bir aylık Triangle of Health 399 TL’dir. Müşterilerinizden biri ürünü alacak olursa bu durumda siz 51 TL kâr etmiş olursunuz.

Ürünlerden Elde Edilen QV

The Triangle of Health ürününü örnek olarak kullanmaya devam ederek müşteriye bir adet sattığınızı varsayalım. Ürünün QV değerini de alırsınız. Bu örnekte 50 TL kâr eder ve 50 QV kazanırsınız.

Ürünlerden Elde Edilen CV

Ürünlerden ayrıca CV kazanabilirsiniz. Müşterileriniz sizden ürün aldığında CV’nin %60’ını alırsınız. Dolayısıyla bir müşteriniz 25 CV’lik bir sipariş verdiğinde size kalan kârın üstüne 40,5 TL daha kâr eklenir.

Ekip Kurma Kârı

Sizinle birlikte Kyani ürünleri satmaları için başkalarını üye yaptıkça ekibiniz büyümeye ve gelişmeye başlar. Dahil ettiğiniz her kişi kendi ilişkilerini geliştirmeye ve kendi ekibini yetiştirmeye başlar. Bunlara “hat” denir. Her bir hat geliştikçe kayda değer bir alt sıra oluşmaya başlayacaktır. Alt sıranızda satılan ürünler üzerinden kâr elde eder ve siz takımınızı, onlar ise kendi takımlarını büyüttükçe ödüller kazanırsınız.

Her ay, aylık 100 QV’ye ulaşacak kadar ürün sattığınızı farz edelim. Diğer bir deyişle 2 adet 1 aylık Triangle of Health ürününden sattınız. Ve diyelim ki ekibinizde aylık 100 QV değerinde satış yapan toplamda 10 kişi bulunuyor. Tek başına bu sizi 1 seviye yukarı, Garnet’a taşımaya yeter.

Kazanabileceğiniz Bonuslar

Kyani’de kazanabileceğiniz birçok bonus vardır. Hatta o kadar çok ki hepsinin birlikte nasıl işlediğini anlamak için takım olarak çalışmamız gerekti ve o zaman bile kafa karıştırıcıydı! Ürünlerden elde ettiğiniz kâra ek olarak aşağıdaki bonuslar sunulmaktadır:

 • Team Bonus (Takım Bonusu)

Takıma yeni birisi katıldığında kazanılan bonus

 • Generation Check Match (Nesle Adam Yetiştirme)

Alt ekibinzdeki PayGate Bonusundan bir yüzde alırsınız

 • Correct Start (Doğru Başlangıç)

ilk 31 günde JADE kariyerine ulaşan bir distribütör 300 TL almaya hak kazanır. İlk 31 günün sonunda elde ettiği JADE kariyerinden sonraki tam aylarda sırası ile JADE ve PEARL kariyerlerine ulaşan kişi 700 TL ve 2000 TL almaya hak kazanacaktır.

 • Rank Bonus (Seviye Bonusu)

Belirli bir seviyeye ulaştığınızda, minimum ay sayısınca aynı seviyeyi sürdürebilirseniz bonus kazanırsınız. Double Black Diamond seviyesi için bu bonus 2.700.000 TL’dir.

 • Monthly PayGate Bonus (Aylık PayGate Bonusu)

Yerleştirme ağacında aylık CV üzerinden artakalan gelir

 • Customer Pool (Müşteri Havuzu)

Yeterli CV’ye sahipseniz (400CV) CV’niz 400 CV’den daha fazla kazanmış diğer herkesle beraber bir havuza konulur. Ne kadar katkı sağladığınız kazandığınız yüzdeyi belirler.

 • Dream Car Bonus (Araba Bonusu)

Belirli bir seviyeye ulaştığınızda Rüyalarınızdaki Araba için aylık ödemeler almaya hak kazanırsınız.

Nihai Sonuç

Kyani, araştırdığımız diğer MLM’lere kıyasla kesinlikle daha çok bonus seçeneği sunuyor. Bu seçeneklerin kâr marjı, ürünleri bakımından diğer MLM’lerle karşılaştırılabilir düzeydedir. Sunduğu bütün bonusları da dahil ettiğinizde Kyani’nin en kazançlı ödeme planına sahip olduğu söylenebilir. Ancak birçok kimse bonusların tamamına erişememiştir. Bununla birlikte, fikrimizce, Kyani ödeme planı bu MLM’e katılmak isteyip istemeyeceğinizi belirleyen faktör olmamalıdır. Belirleyici faktör ürünlerine ve satış yeteneğinize olan inancınıza odaklanmalıdır.